MERHABA BEN GÖKHAN VATANCI

Dijital Dünyadaki Rehberiniz!

✔ SEO Danışmanlığı

✔ Sosyal Medya Yönetimi

✔ Web Tasarım

E-ticaret Sitelerinde SEO 3

E-ticaret sitelerinde SEO günümüzde e-ticaret sitelerinde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çağımızda insanlar alışveriş için dışarı çıkmak yerine, online sistemler üzerinden alışveriş yapmayı daha avantajlı bulmaktadır. Zira bir tıkla siparişiniz kapılarınıza kadar gelmektedir. Üstelik dünyanın diğer ucundan sipariş vermek bile mümkündür.

Bu nedenle e-ticaret siteleri, her geçen gün büyük bir artış göstermektedir. Bunun bir nedeni de sunduğu karlardır. Geleneksel pazarlama yerine bu sistemler satış danışmanı maaşları, mağaza kirası gibi giderleri bulundurmaz.

E-ticaret Sitelerinde SEO

Bunun yanı sıra e-ticaret sitelerinde SEO ve reklam çalışmaları, geleneksel reklamcılığa göre daha uygun fiyatlıdır. Böylece maliyetleri minimum tutmanıza yardımcı olur. İnternet 7/24 kullanıldığı için e-ticaret sitelerinde seo çalışmaları ve dijital pazarlamayla satış arttırma da e-ticaret sitesindeki ciroları artırmanın başlıca yollarından biridir.

Ancak bu sistemlerden en iyi verimleri almak istiyorsanız, SEO çalışmalarına dikkat etmeniz şarttır. SEO uzmanı tarafından sunulan çözümler sayesinde sitelerinizin Google sıralamasını yükseltmeniz mümkündür. Bunun sonucunda hedef kitlenizi geliştirebilir, reklamlarınızı daha verimli şekilde yapabilir, görüntüleme ve tıklama oranlarınızı arttırabilirsiniz.

Böylece ciro arttırma istiyorsanız, kısa sürede olumlu sonuçlar almaya başladığınızı fark edebilirsiniz.

E-Ticaret Sitelerinde SEO Nedir?

E-ticaret Sitelerinde SEO 5

Dijital pazarlama, firmalara kendilerini ve markalarını daha verimli şekilde tanıtmalarına yardımcı olur. Daha düşük maliyetli olması, 7/24 alışverişe imkan tanıması, reklamların daha verimli olması büyük avantajlar sunmaktadır.

Eğer e-ticaret sitesine sahipseniz ya da bu sistemlere geçmek istiyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken konulardan birini e-ticaret sitelerinde SEO oluşturur. Zira böylece müşterilerinizin size daha kısa sürede ulaşması, ürünlerinizi incelemesi ve sizden alışveriş yapması mümkündür.

Siteniz ne kadar yukarıdaysa, tercih edilme şansınız da o kadar fazla olacaktır. Dolayısıyla site trafiği arttırma istiyorsanız, bu sayede en iyi çözümlere ulaşmanız mümkündür. Siteniz ne kadar yukarıdaysa, doğal olarak insanlar sizi o kadar fazla tanıyacaktır. Böylece reklam yapmanız da mümkündür.

E-Ticaret Sitelerinde SEO ’nun Önemi Nedir?

E-ticaret Sitelerinde SEO 4

SEO uzmanı tarafından verilen Anahtar Kelime Optimizasyonu hizmetleri büyük fırsatlar sunmaktadır. Google tarafından kullanılan algoritma, kullanıcıların herhangi bir konuda arama yapması ardından sonuçları belirli faktörleri göz önünde belirterek listeler. SEO çalışmaları da temel olarak bu noktada, daha yukarıda görünmeniz için yapılır.

Dijital görünürlük için SEO büyük önem taşır. Zira insanlar her zaman kısa bir araştırma yaptıktan sonra ürün almaktadır. Bu e ticaret siteleri için de geçerlidir. Müşteriler en fazla 4-5 kaynağı inceledikten sonra kararını kesin vermektedir.

Dolayısıyla sizden yöne bir tercih yapılmasını istiyorsanız, ne kadar yukarıda sıralandığınız büyük bir önem taşır. Google üst sıralara çıkma için verilen SEO hizmetleri, size bu konuda yardımcı olur. Böylece daha fazla görünür olabilir, bunun neticesinde görüntüleme ve tıklama oranlarınızı arttırabilirsiniz.

Bundan sonra ürünleriniz kaliteliyse ve müşterilerin ihtiyaçlarına gerçekten çözüm sunuyorsa, satışlarınızı da yükseltebilirsiniz.

Bunun için sadece freelance SEO uzmanı seçerek, dikkatli çalışmalar yaptırmanız gerekmektedir.

E-ticaret Sitelerinde SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

E-ticaret Sitelerinde SEO 2

E ticaret sitelerinde ciro arttırma için SEO çalışmaları büyük önem taşır. Zira arama motoru optimizasyonu sayesinde, e ticaret sitelerinizi daha yukarıda listeleyebilirsiniz. Bunun sonucunda görüntüleme ve tıklamalarınız artacağı için müşterileriniz çoğalacak; böylece satışlarınız da pozitif etkilenecektir.

SEO kapsamında yapılan çalışmalar standart değildir. Öncelikle kurumların ihtiyaçları incelenmekte, eksikleri ele alınmaktadır. Ardından da buna özel çözümler sağlanmaktadır. Bu süreçte rakipler de incelenmektedir. Dolayısıyla onların önüne geçmek için gerekli önlemler de alınmaktadır.

Görsellerin Düzenlenmesi

E-ticaret sitelerinde görseller büyük bir önem taşır. Bunun birinci nedeni, sitelerin görünürlüklerini arttırmasıdır. Google algoritmasının sizi yukarıda listelemesini istiyorsanız, görselleriniz doğru bir şekilde optimize edilmelidir.
İkinci nedeni ise müşterilerin satın alımlardan önce görselleri ciddi bir şekilde değerlendirmesidir. Dolayısıyla doğru görselleri kaliteli bir şekilde koymak, alacağınız sonuçları arttıracaktır.

Anahtar Kelime Belirlenmesi

Anahtar kelimeler, dijital görünürlük üzerinde büyük etmen sahibidir. Bunlar Google algoritması tarafından taranmakta olup daha yukarıda listelenmenize yardımcı olur. Dolayısıyla her ürününüze bir açıklama eklemeniz, bunların içinde de doğru anahtar kelimeleri kullanmanız şarttır.

Böylece kısa süre içerisinde Google sıralamanızı yükseltmeniz, daha iyi sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Teknik Düzenlemelerin Yapılması

E ticaret sitelerinde satış arttırma için yapılan Arama Motoru Optimizasyonunda teknik düzenlemelerin büyük önemi vardır. Sitelerin hızlı açılması, sayfaların hatasız olması ve mobil uyumda problem olmaması daha yukarıda listelenmenize yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir